KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8851005
nr 885 1005
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Akvarell, Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), signerad. 1884, Munk, motivet: 45x38
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 31 mars 2014
kl 19:43:59
4.200 kr
2.800 kr
3.400 kr
4.400 kr
- Klassiska
31 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark